Izviđač poražen od Nexea u neizvjesnoj završnici - audio i foto Istaknuto

Izviđač poražen od Nexea u neizvjesnoj završnici - audio i foto

Rukometaši Izviđača pružili su večeras vrlo borbenu partiju protiv hrvatskog viceprvaka Nexea iz Našica u okviru drugog kola Seha Gazprom lige, ali su na svom parketu poraženi 24:23.

Imao je Izviđač i priliku za izjednačenje kada je nakon osvojene lopte trener Izviđača Mario Bjeliš pozvao time-out 9 sekundi prije kraja susreta. Organizirali su Skauti napad na postavljenu obranu Nexea, ali lopta nije završila u mreži.

„Teško je bilo što reći poslije ovako izgubljene utakmice, imali smo taj napad od 9 sekundi, nismo uspjeli zabiti, ali dobro, to je sport, vratit će se negdje drugo“, komentirao je Bjeliš nakon utakmice.

Inače, bh. prvak je vrlo dobro otvorio utakmicu, vratar Izviđača Anđelić je ušao u susret sa par sjajnih obrana, s druge strane su bili raspoloženi strijelci Skauta te je Izviđač već nakon pet minuta susreta vodio 4:0.

Uspjeli su se gosti vratiti na 4:2 golovima Sipića i Zrnića, ali Izviđač uzvraća preko Kordića i Alilovića, te je u devetoj minuti susreta rezultat glasio 6:2 za Izviđač.

Međutim, tada slijedi crna serija bh. prvaka, 12 minuta Skauti nisu mogli do gola, te je Nexe napravilo seriju od 6:0 i preokrenulo rezultat na 6:8.

Tek u 20-toj minuti Kordić uspjeva ponovno načeti mrežu Nexe-a, te je Izviđač ponovno proigrao. Zadnjih deset minuta prvog poluvremena se igralo gol za gol, a Izviđač je golom Ivana Miličevića u 25. minuti stigao i do vodstva od 10:9.

Međutim, Nexe brzo preokreće rezultat, te se u završnicu prvog dijela ušlo s rezultatom 12:13 za Nexe. Bečić u zadnjim sekundama prvog dijela poravnava te se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 13:13.

Nexe pravi razliku u drugom poluvremenu, u 44. minuti povelo je sa tri razlike, u tom trenutku bilo je 20:17 za goste, te je trener Izviđača Mario Bjeliš odlučio pozvati minutu odmora.

Uspio je Izviđač do kraja smanjiti prednost, nije dozvoljavao Nexeu da se odvoji, a tribine u Ljubuškom su proključale kada je Duje Maretić minutu i 46. sekundi do kraja donio izjednačenje domaćinu. No, nakon toga Albin Eter pogađa za 24:23, a Izviđaču je ostao posljednji napad, koji nažalost nije iskoristio za remi.

„Borili smo se i trudili se, ali eto, nismo uspjeli bar bod uzeti“, bio je komentar trenera Bjeliša nakon utakmice.

Trener gostiju Hrvoje Horvat pohvalio je Ljubušake na zalaganju.

„Ja bih rekao da je utakmica za gledatelje bila jako zanimljiva, napeta i borbena. Čestitao bih igračima Izviđača. Odigrali su fenomenalnu utakmicu i zahvalio bih im se jer su nas spustili nazad na zemlju. Nosevi nam nisu više u oblacima, pokazali su nam kako možemo loše izgledati kad nismo stopostotni, odali su nam lekciju iz borbenosti, požrtvovnosti i svega što nas treba krasiti“, rekao je Horvat nakon utakmice.

Kod Nexea najefikasniji su bili Vedran Zrnić s pet golova, dok su Marin Šipić, Patrik Leban, Saša Barišić Jaman i Tomi Vozab zabili po četiri gola. Moreno Car je skupio osam obrana, a Radovanović tri. Kod domaćina najučinkovitiji su bili Vasilije Kaluđerević i Vedran Delić s po pet golova, dok je Goran Anđelić skupio 14 obrana.

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 1500.
Suci: Ismail Metalari i Nenad Nikolovski (Makedonija)
Nadzornik: Dragan Nachevski (Makedonija)

RK Izviđač: Anđelić (14 obrana), Kvesić, Pavlak 1, Miličević 2, Alilović 2, Bečić 2, Čutura 1, Vukšić, Vukić, Maretić 2, Kaluđerović 5, Muhović, Kordić 3, Šoljić, G. Mišetić, Delić 5/3.
Trener: Mario Bjeliš

RK Nexe: Car (8 obrana), Radovanović (3 obrane), Šipić 4, Gadža, Leban 4, Eter 1, Zrnić 5/2, Mrđenović, Barišić Jaman 4, Buvinić 2, Greganić, Vida, Lončar, Lavrič, Tomić, Vozab 4.
Trener: Hrvoje Horvat

Isključenja: Izviđač 10 minuta, Nexe 6 minuta.
Sedmerci: Izviđač 3/3, Nexe 2/2.

Poslušajte što su večeras na konferenciji za medije rekli treneri obje momčadi, kao i igrači Domagoj Alilović i Patrik Leban