Kadeti Bigestea svladali Lokomotivu za kraj polusezone, pioniri nastupili na turniru Herceg Bosne

Kadeti Bigestea upisali su četvrtu uzastopnu pobjedu i tako uspješno završili jesenski dio prvenstva.

U 11. kolu gostovali su kod FK Lokomotive iz Mostara.

Po vjetrovitom i hladnom vremenu Bigeste je poveo na samom početku susreta kada iz slobodnog udarca pogađa Dominik Herceg. Nedugo zatim, Herceg je ovaj put u ulozi asistenta, a Bubalo pogađa glavom za 2:0 sto je bio i rezultat prvog poluvremena. U drugom poluvremenu bilo je po nekoliko prilika s obje strane ali se rezultat nije mijenjao do kraja susreta.

Nakon završenog jesenskog dijela prvenstva slijedi dvoranski turnir u Zagrebu koji se održava sredinom 12 mjeseca.

Jučerašnjom utakmicom od ekipe Bigestea se oprostio kapetan momčadi Mateo Mucić koji prelazi u redove premierligaša NK Široki Brijeg.

"Svojim zalaganjem i ponašanjem na terenu i izvan njega ovo je definitivno zaslužio, te mu ovim putem čestitamo i želimo puno zdravlja i uspjeha u novom klubu", poručili su iz Škole nogometa NK Bigeste.

Početnici i pioniri predposljednje kolo pred pauzu odigrali su na Babovcu protiv HNK Sloge iz Uskoplja. Početnici su bili dominantnija ekipa i svladali su goste rezultatom 3:0. Dva pogotka postigao je Krešo Granić, dok je jedan pridodao Marko Brekalo. Pioniri su u svojoj utakmici poraženi rezultatom 0:2.

Kadeti: FK Lokomotiva - NK Bigeste 0:2 (Herceg, Bubalo)

Početnici: NK Bigeste - HNK Sloga 3:0 (Krešo Granić 2x, Marko Brekalo)

Pioniri: NK Bigeste - HNK Sloga 0:2

Također, pioniri Bigestea su u subotu nastupili na 16. po redu turniru Herceg Bosne u Drinovcima. Sudjelovale su četiri ekipe. Grude, Posušje, Široki Brijeg i Ljubuški. Prvu utakmicu pioniri Bigeasta pobjedili su Grude rezultatom 1-0 u posljednjoj minuti susreta. Strijelac jedinog pogotka na utakmici je bio Matej Matić. U finalu je ljubuška ekipa odlično parirala ekipi Širokog Brijega,no uz dosta sreće Široki Brijeg je na kraju slavio rezultatom 2-0, priopćili su iz Škole nogometa NK Bigeste.