"Skauti" u drugom poluvremenu torpedirali Vogošću

RK Izviđač Central osiguranje – RK Vogošća 37:30 (13:15)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, bez gledatelja.

Suci: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (Tuzla).
Nadzornik: Milenko Turudić (Mostar).

RK Izviđač CO: Grbavac (3 obrane), Mandić (5 obrana, 2 sedmerca), Vukšić 8/5, Alilović, Kos 6, Odak 1, Jozinović 5, F. Pavlović, Bošković 4, Mišetić 4, Miličević 2, Ćeško 1, Šoljić 3, Bebek 1, Muhović 2.
Trener: Toni Čolina.

RK Vogošća: Efendić (5 obrana), Čabaravdić (3 obrane), Hrbat 3, Đapo, Sirćo 1, Džemidžić, Čelica 5, Halilović, Benić 7, Jelačić 2, Memić 3, Ombaša 2, Isaković 2, Skopljak 3, Puriš 2.
Trener: Edhem Sirćo.

Isključenja: RK Izviđač CO 10 minuta, RK Vogošća 10 minuta.
Sedmerci: RK Izviđač CO 5/5, RK Vogošća 3/1.

Prava je šteta što je utakmica 4. kola Premijer lige BiH u rukometu, između rukometaša Izviđača i Vogošće, koja je igrana u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom, je odigrana bez prisustva gledatelja. Vjerujemo da svi oni koji su je gledali, a posebice navijači Izviđača, mogli su uživati u lijepoj i dinamičnoj utakmici, koja je odlučena između 49. i 54 .minute, kada je Izviđač serijom 6:0 otišao na nedostižni sedam pogodaka prednosti.

„Skauti“ su dobro otvorili utakmicu i u 4. minuti poveli 3:1. Do petnaeste minute Izviđač održavao prednost, ali Vogošća od 19. do 23. minute pravi seriju 3:0 i odlazi na tri gola prednosti. U tim trenucima rukometaši Izviđača su dosta griješili, a osobito u fazi napada kada su napravili veliki broj tehnički pogreški. Do kraja poluvremena iskusni igrači Vogošće, predvođeni Duškom Čelicom, održavali su stečenu prednost. Vogošća u zadnju minutu prvog dijela ulaze s tri gola prednosti (15:12) i napadom, međutim, Duško Čelica pogađa stativu, a u polukontri pogađa Jozinović tako da se na odmor odlazi s dva gola prednosti za Vogošću.

U drugom poluvremenu s tri uzastopna pogotka, pogađali su Kos, Miličević i Šoljić, „Skauti“ dolaze do prednosti. Uzvraća Vogošća sa svoja dva vezana pogotka i za novu prednost, ali ponovno pogotcima Muhovića i Miličevića prednost je na strani domaćih rukometaša. Do prednosti od dva gola Izviđač dolazi u 40.minuti (21:19), golovima Boškovića i Jozinovića. Sljedeći nekoliko minuta igralo se „gol za gol“ da bi Izviđač s dva vezana pogotka prvi put došao do tri gola viška (24:21, 44.minuta). Rezultatska klackalica održavala se sve do 48.minute (26:25), kada, kako smo već rekli, slijedi završni udarac „Skauta“, koji prave veliku seriju od 6:0, kojom su torpedirali gostujuću momčad. Pogađali su tri puta Milan Vukšić, dva puta Miloš Kos i Stjepan Jozinović za veliki sedam golova prednosti (32:20). Vogošća s tri vezana pogotka uspijeva doći do četiri gola zaostatka u 56. minuti, ali dalje od toga nisu mogli. Slijedi furiozna završnica rastrčanih rukometaša Izviđača, koji do kraja susreta vraćaju već prije stečenih sedam golova prednosti . Zadnji pogodak i točku na i na večerašnji susreta stavlja šesnaestogodišnji Dijano Ćeško koji postiže posljednji, 37.gol za „Skaute“. Kuriozitet večerašnjeg susreta su 24 pogotka „Skauta“ u mrežu vratara Vogošće u drugom poluvremenu. Izviđač je drugo poluvrijeme dobio rezultatom 24:15.

Izviđač do pobjede su „vukli“ Milan Vukšić s osam, Miloš Kos sa šest, Stjepan Jozinović s pet, te Mladen Bošković i Mirko Mišetić s četiri pogotka. Dobar posao u obrani odradili su Dragan Šoljić, Mihael Bebek i Amir Muhović. Vratari večeras nisu bili na standardnoj razini, ali Matej Mandić, kad je trebalo, s tri vezan obrane je dao vjetar u leđa svojim suigračima.

Kod Vogošće Ivan Benić je postigao sedam pogodaka, Duško Čelica pet, te po tri Adis Hrbat, Elis Memić i Enes Skopljak.

U sljedećem 5. kolu, koje je na rasporedu idućeg vikenda, pred Izviđačem je zahtjevno gostovanje u Gračanici protiv odlične istoimene momčadi.

Izvor:izvidjac.com