"Skauti" do prve pobjede na krilima Josipa Kvesića - audio i foto Istaknuto

"Skauti" do prve pobjede na krilima Josipa Kvesića - audio i foto

Rukometaši Izviđača došli su do svoje prve pobjede u 14.kolu SEHA Gazprom lige, u Gradskoj športskoj dvorani skauti su slavili protiv niškog Železničara, u utakmici koju su kontrolirali veći dio susreta.

Izviđač je dobro otvorio utakmicu, poveo je 2:0 golovima Domagoja Alilovića i Vasilija Kaluđerovića, a dodatnu sigurnost davao je vratar Josip Kvesić koji je bio na vrhunskoj razini. Kada je domaćin u 7.minuti poveo 5:2 učinilo se da će gosti „kapitulirati“ već u prvom poluvremenu. Međutim, slijedećih devet minuta Izviđač nije postigao gol, a gosti su se primakli na pogodak zaostatka, imali su priliku i poravnati, a što nisu najzaslužniji je vratar Kvesić bravuroznim obranama. Ipak, skauti su ponovo došli na plus tri u 21.minuti (9:6) da bi se na odmor otišlo pri rezultatu 12:10 za domaćina. Prednost je mogla biti i veća kad se ima na umu da je Kvesić u prvih trideset minuta imao 12 obrana, od čega tri sedmerca.

Prve minute u nastavku pripale su gostima koji su u 32.minuti uspjeli poravnati rezultat (12:12), ali su se skauti brzo trgnuli i u 39.minuti ponovo došli na plus tri (18:15).

Utakmica je prelomljena sredinom drugog poluvremena kad je Izviđač u 44.minuti došao na četiri gola viška (20:16), dvije minute kasnije bilo je plus pet (21:16), a kad je u 50.minuti na semaforu pisalo 23:17 bilo je jasno da će Izviđač zabilježiti prvu pobjedu.

Domagoj Alilović i Milan Vukšić „Mića“, „laka konjica“ Izviđača, kojoj se pridružio novajlija u momčadi Miljan Ivanović, djelovala je odlično u napadu i uspješno pronalazila put do protivničke obrane.

Obrana na čelu s fenomenalnim Josipom Kvesićem bila je na visini zadatka.

Pored fenomenalnog Josipa Kvesića, junaka sinoćnje utakmice, s 21 obranom, svakako treba istaknuti:Domagoja Alilovića prvog strijelca susreta sa 7 postignutih golova, Miljana Ivanovića sa 6, Milana Vukšića „Miću“ koji se kao „šilo“ zabijao u protivničke gorostase sa 5 pogodaka. Standardno efikasan je bio i kapetan Josip Čutura s četiri pogotka, ali svi ostali su pokazali zajedništvo i borbeni duh.

Kod gostujuće momčadi najviše pogodaka postigao je Đorđe Spasić pet, te Nemanja Živković i Vladimir Jevtić po četiri.

Poslušajte što su na tiskovnoj konferenciji nakon utakmice rekli treneri Veselin Vujović i Mario Bjeliš, te igrači Andrija Mađar i Josip Kvesić.

Gradska športska dvorana, gledatelja 800.
Suci: Gjorgjii Nachevsk i Slave Nikolov (Makedonija)Delegat: Dragan Nachevsk (Makedonija).
Sedmerci: Izviđač 5/4, Železničar 9/6.
Isključenja: Izviđač 10 minuta, Železničar 6 minuta.

RK Izviđač: Anđelić, Kvesić (20 obrana, 3 sedmerca), Mandić, Miličević 2, Alilović 7, Kos, Ivanović 6/4, M. Mišetić 1, Čutura 4, Vukšić 5, Primorac, Mataga, Vukić, Maretić 3, Kaluđerović 1, G. Mišetić. Trener: Mario Bjeliš

RK Železničar: Lazić, Stošić (11 obrana), Milovanović 1, Stanojević, Sretenović 3, Madjar, Vejin 2, Milosavljević 1, Živković 4, Spasić 5/3, Marković 3/2, Jevtić 4, Kljajić 1/1, Pavlović.Trener: Veselin Vujović.