Lokomotiva uzela bod protiv Hajduka na Poljudu, Osijek na Gradskom vrtu svladao Rudeš

U dvoboju 2. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši Osijeka pobijedili Rudeš s 3:2 (2:0).

Osječani su došli i do druge pobjede na startu sezone, a nakon što su kod kuće prije tjedan dana deklasirali Hajduk (4:1), u nedjelju su slavili protiv neugodnog Rudeša.

Napadač Mirko Marić postigao je u samo tri minute dva gola - prvi iz gužve u 26. minuti, a drugi 29. minuti udarcem s desetak metara. U 73. minuti Nigerijac Ezekiel Henty je iz solo prodora, kako se činilo, razriješio  pitanje pobjednika. No, u 79. minuti za Rudeš smanjuje Tomislav Mrkonjić, a u 84. minuti isti igrač iz kaznenog udarca dovodi utakmicu u neizvjesnost nakon što je sudac kontakt Gutija i Petrovića vidio kao prekršaj.

Osijek je nakon dva kola na maksimalnih šest bodova, dok je Rudeš ostao na jednom osvojenom bodu.

Pred 2000 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Matoc iz Zaprešića.

Hrt.hr

U zadnjem dvoboju 2. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka i Lokomotive odigrali 1:1 (1:0).

U utakmici odigranoj po velikoj sparini i vrlo lošem travnjaku Hajduk i Lokomotiva su remizirali. Hajduk je poveo u 44. minuti snažnim i preciznim udarcem mladog Stanka Jurića s više od 25 metara, dok je Lokomotiva izjednačila u 57. minuti pogotkom veterana Ivana Krstanovića. Pred 8000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Batinić iz Osijeka.

Strijelci: 1-0 Jurić (44), 1-1 Krstanović (47)