Prvoligaški derbi za pamćenje, Veležu bodovi

Mostarski Velež je s 3:1 pobijedio Jedinstvo u Bihaću i ostao na liderskoj poziciji prvoligaškog poretka.

Derbi trećeg kola Prve lige Federacije BiH na stadionu „Podno borića“ pratilo je više od pet tisuća navijača, piše Fena. Akteri meča uživali su u nogometnom ambijentu, koji se ne viđa tako često ni na premijerligaškim terenima.

Ekipa iz Mostara povela je golom Nusmira Fajića, a do kraja prvog poluvremena rezultat je izjednačio Sinan Samardžić. Odmah na otvaranju drugog dijela utakmice, Fajić ponovno donosi prednost Veležu, dok je konačnih 3:1 postavio Mujezinović. Vjerojatno ključni momenat na utakmici bio je opravdani crveni karton Ekrema Hodžića u 55. minuti.

„Zaslužena pobjeda Veleža, jer su definitivno u ovom trenutku najbolja ekipa u ligi. U svakom slučaju, ne smijem biti nezadovoljan, s obzirom na to da su moji igrači ispoštovali dogovor o maksimalnom zalaganju. Navijačima Jedinstva kapa do poda, ovakva atmosfera na ovom ligaškom nivou viđena je možda još samo jednom“,  rekao je nakon utakmice šef stručnog stožera Jedinstva Vlado Jagodić.

Velež je i nakon tri ligaška kola na stopostotnom učinku, s usmjerenim pogledom ka elitnom natjecateljskom rangu bosanskohercegovačkog nogometa. S druge strane, bihaćko Jedinstvo pokušat će popraviti dojam već na narednom gostovanju u Tešnju kod TOŠK-a.