Očekivani poraz PPD-a Zagreb u Parizu

Rukometaši PPD Zagreba očekivano su na gostovanju u Parizu u sklopu 12. kola Lige prvaka poraženi s 33:28 (19:13) od vodeće momčadi skupine B.

Bio je to susret u kojem je bilo nerealno očekivati pobjedu, no Zagrepčani su u u prvih 10-ak minuta držali ritam i egal. Onda je PSG ubacio u brzinu više i do odmora pobjegao na "plus šest". U drugom poluvremenu bilo je i najvećih "plus devet" (24:15), no momčad Branka Tamšea se nakon toga čak primaknula na dohvatljivih 29:26. Ipak, bliže nije znala ni mogla i upisala je poraz 33:28.

PSG su do 11. pobjede predvodili Uwe Gensheimer s devet i Mikkel Hansen sa osam golova, a kod Zagreba najefikasniji je bio Zlatko Horvat sa šest golova, dok su Senjamin Burić i Matej Hrstić zabili po pet.

PSG drži vrh ljestvice s 20 bodova, dok je hrvatski prvak četvrti s 10 bodova.

Unatoč današnjem porazu "plinari" pobjedom protiv Flensburga u sljedećem kolu 24. veljače mogu doći vrlo blizu plasmanu u osminu finala.