Hrvatska je u play-offu, Kramarić junak slavlja u Kijevu - video

HRVATSKA je u Ukrajini slavila rezultatom 2:0 i izborila play-off kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo! Junak velike pobjede u Kijevu je dvostruki strijelac Kramarić.

Hrvatska će u dodatnim kvalifikacijama biti nositelj, a iz ove skupine na Svjetsko prvenstvo je otišao prvoplasirani Island koji je lako rezultatom 2:0 pobijedio Kosovo.

UKRAJINA - HRVATSKA    0:2

Tijek utakmice:

90` Kraj.

90` Četiri minute sudačke nadoknade.

88` Kramarića mijenja Pašalić.

87` Ukrajinski navijači zvižde svojim igračima...

83` Poigravanje s Ukrajincima koji su očajni i bezopasni u drugom poluvremenu.

80` Hrvatska sigurno čuva prednost...

72` Još jedan opasan napad Hrvatske, ali je Perišić ušao u zaleđe.

70` GOOOOOL! 0:2! Ponovno Kramarić! Prekrasna akcija i sjajna asistencija Rakitića koju je na drugoj vratnici dočekao napadač Hoffenheima.

69` Ori se pjesma hrvatskih navijača...

68` Ukrajina je u šoku, Modrić i društvo sakrili su loptu domaćima u ovim trenucima.

62` GOOOOOL! Hrvatska vodi! Sjajan centaršut Modrića i još bolji udarac glavom Kramarića!

60` Perišić je upropastio opasnu priliku. Katastrofalno je ubacio s lijeve strane dok su u kaznenom prostoru bili Mandžukić i Kramarić.

58` Subašić hvata opasan ubačaj Jarmolenka...

57` Još loših vijesti, Irska vodi protv Walesa. Sad Hrvatska mora pobijediti...

54` Opasan napad Hrvatske, ubačaj Perišića s lijeve strane i na kraju samo korner, četvrti.

51` Igra se oprezno iako i jedni i drugi moraju po pobjedu.

49` Lovren se spetljao i poklonio peti korner Ukrajincima, ali loš ubačaj Konopljanke iz kuta.

46` Počelo je drugo poluvrijeme, 45 minuta nade za Hrvatsku.

45` Nema sudačke nadoknade, kraj prvog dijela.

42` Dva prekida za Modrića, dva solidna ubačaja, ali su se Ukrajinci obranili...

40` Loše vijesti, Island vodi protiv Kosova...

37` Fantastična lopta Modrića, Kramarić bježi čuvarima, ali njemu bježi lopta...

35` Još jedna bomba Stepanenka, ovaj put je Subašić oprezniji.

32` Najbolja prilika za domaće. Jarmalenko je divno ubacio, a Konopljanka glavom poslao loptu desetak centimetara pored gola.

30` Već treća dobra prilika za domaće... Modrić je tražio prekršaj, nije ga dobio, a lopta se odbila do Stepanenko čiji silovit udarac brani Subašić. Sudac to nije vidio pa je Ukrajina ostala bez kornera.

27` Žestoko udara Mandžukić, a zatim i Modrić. Dvojica Ukrajinaca ostala su na travi.

24` Subašić ponovno nesiguran! Topovski udarac Rakitskog je nekako izbio u novi, već treći korner.

20` Nema golova ni na Islandu gdje gostuje Kosovo... Tu utakmicu pratite ovdje

18` Vida na desnoj strani ima strašnih problema s Konopljankom...

15` Sjajan dalekometni udarac Vide, lopta odlazi malo iznad gola.

11` Puno sreće za Hrvatsku... Subašić je loše izbio loptu, Marlos tukao, a Lovren u posljednjem trenutku izbio.

9` Ponovno pritisak Hrvatske. Vrsaljko je dobro stisnuo, Modrić glavom proigrao Perišića čiji udarac iz prve odlazi daleko pored gola.

7` Sjajna reakcija Lovrena. Domaći su zaprijetili nakon brze akcije, lopta je stigla do Garmaša, ali Lovren izbija daleko od gola.

4` Mandžukić bježi čuvarima, ali Rakitićeva lopta je prejaka.

2` Odmah sjajna prilika! Modrić je proigrao Perišića, on ubacio, a Mandžukić glavom tukao iznad gola. Lopta je dirala braniča domaćih pa Hrvatska ima prvi korner, a zatim i još jedan nakon panične reakcije obrane.

1` Počela je utakmica.

1` Završeno je intoniranje himni. Ukrajina će imati ogromnu podršku.