U-21: Španjolci svladali Belgiju, pogodak Olma

U 2. kolu A skupine Europskog nogometnog U-21 prvenstva Španjolska je u Reggio Emiliji pobijedila Belgiju 2:1, a prvi pogodak za 'mladu Furiju' zabio je nogometaš zagrebačkog Dinama Dani Olmo.

Bio je to susret dviju poraženih ekipa iz prvog kola. Španjolska je izgubila od Italije (1:3), dok je Belgiju porazila Poljska (3:2). Stoga je za obje reprezentacije ovo bila posljednja prilika za ostanak u igri za plasman u polufinale.

Španjolska je povela već u sedmoj minuti golom Danija Olma. S desne strane je ubacio Carlos Soler, a Olmo je natrčao i sjajno pogodio s ruba kaznenog prostora za vodstvo Španjolske.

Izjednačio je Sebastian Bornauw u 24. minuti nakon ubačaja iz kornera. Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, Pablo Fornals je zabio za pobjedu mlade španjolske reprezentacije. Veznjak West Ham Uniteda je pucao s 20-tak metara pogodivši za pobjedu.

Olmo je odigrao cijeli susret za Španjolsku, a u 48. minuti je dobio žuti karton.

U drugom susretu ove skupine mladi nogometaši Poljske svladali su vršnjake iz Italije 1:0 golom Krystiana Bielika u 40. minuti.

Ljestvicu skupine A predvodi Poljska s maksimalnih šest bodova nakon dva kola. Italija i Španjolska imaju po tri boda, a Belgija je posljednja bez bodova.

U posljednjem kolu 22. lipnja sastaju se Španjolska i Poljska u Bologni, dok će u Reggio Emiliji igrati Belgija i Italija.