Rijeka slavljem nad Slavenom nastavila pobjednički niz

U dvoboju 3. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke bili bolji od Slaven Belupa s 3-1 (2-0).

Rijeka je pred svojim navijačima došla i do treće pobjede u isto toliko kola, dok je Slaven ubilježio i treći poraz.

Riječani su u vodstvo došli u 24. minuti kada se Mirko Antonio Čolak iskrao obrani gostiju i prebacio istrčalog vratara, a u 29. minuti Čolak je okrunio odličnu igru u prvom dijelu dodavanjem za Stjepana Lončara. Tek što je počelo drugo poluvrijeme smanjio je Ivan Krstanović u svom prvom dodiru s loptom jer je tek ušao u igru.

Konačni rezultat i pobjedu Rijeke osigurao je Ivan Tomečak na asistenciju Čolaka u 73. minuti.

U prvom današnjem susretu nogometaši Istre 1961 svladali su Varaždin s 3-1 (1-0).