Poraz Rijeke od Genta: Halilović donio prednost hrvatskoj momčadi, ali Belgijanci ipak u nastavku pokazali da su kvalitetniji

Nogometaši Rijeke poraženi su 2:1 u prvoj utakmici play-offa Europske lige kod Genta. Belgijanci su opravdali ulogu favorita i zasluženo slavili, a momčad Igora Bišćana može biti zadovoljna što je primila samo dva gola.

Silovito je Gent ušao u susret i odmah je želio dati do znanja Riječanima kako se neće previše naigrati na njihovom terenu. No, nije bilo ni potrebe za tim jer se Rijeka sjajno branila, a Belgijanci su sve više stiskali obruč oko gola.

U 32. minuti Deajegere je lijepo izbacio Davida, ali on s pet metara, doduše dosta iskosa puca pored gola. Četiri minute kasnije najbolja prilika za Gent,  Jaremčuk se našao oči u oči s Prskalom, ali napadač domaćina očajno puca i nabija loptu na peti red tribina.

I u svim tim naletima Genta, Rijeka iz ničega dolazi do vodstva. Halilović je naprijed uspio prihvatiti jednu tešku loptu i proslijediti je do Čolaka. Odjidja je odbio loptu, ali samo na nogu Halilovića koji bez puno razmišljanja iz prve pored dvojice Belgijanaca zabija za muk na stadionu i veliko slavlje klupe Rijeke.

S 0:1 se i otišlo na odmor, a u drugo poluvrijeme Gent ulazi kao i u prvo. Silovito i totalno napadački, a to mu se isplatilo u 56. minuti kada je Jaremčuk prošao lijevoj strani i u sredini pronalazi usamljenog Depoitrea koji s dva metra šalje loptu u praznu mrežu za 1:1.

I nakon zabijenog pogotka, Gent je nastavio s dominacijom. Jednostavno nisu dozvoljavali Riječanima da izađu iz svog šesnaesterca. I onda u 71. minuti Lustig ubacuje u kazneni prostor, a Depoitre nebeskim skokom pored Župarića glavom pogađa za 2:1.

Nakon vodstva Genta, konačno je Rijeka došla malo do daha, ali to je trajalo samo par minuta i onda su Belgijanci ponovno napali. Ponovno je u 80. minuti Lustig sjajno ubacio, ali ovog puta Depoitre glavom puca malo preko gola.

Na kraju je i ostalo 2:1, a ovim rezultatom obje ekipe mogu biti zadovoljne. Gent je došao do pobjede, a Rijeka ima aktivan rezultat da na Rujevici izbori plasman u grupnu fazu Europske lige.

Izvor: Dnevnik.ba/ T.R.