Sjajna Hrvatska na poluvremenu vodi protiv Norveške

Hrvatska rukometna reprezentacija od 18 sati u Stockholmu igra utakmicu polufinala Europskog prvenstva protiv Norveške.

Izabranici Line Červara žele europsko zlato - jedino iz brojne kolekcije medalja s velikih natjecanja koje im nedostaje.
----------------

UŽIVO:

NORVEŠKA - HRVATSKA 10:12

30' Karačić poslužuje Marića koji postiže svoj peti gol na utakmici! Briljira Marić danas protiv moćne Norveške! Hrvatska na odmor odlazi s dva gola prednosti. Šego na hrvatskim vratima ima šest obrana, dok Sagosen predvodi Norvešku s četiri gola.

29' Gullerud s crte vraća Norvešku na -1.

25' Duvnjak iz koraka s igračem više za +2!

23' Cindriić! Prvi njegov gol na utakmici, ali Johannessen brzo uzvraća.

21' Tangen zabija drugi norveški gol za redom i Hrvatska ima samo gol prednosti.

20' Gullerud vraća na -2.

19' Cindriću isključenje, dvije minute nakon što je zaustavio prekršajem kontru Norveške, no naši protivnici nisu dobili sedmerac kao što su tražili već samo devet metara. U nastavku akcije Šego je ponovno zaustavio zicer s krila i Horvat zabija u kontri za +3!

18' Šego briljira, na nestvarnih je 83 posto, peta obrana danas.

17' Marić postiže novi gol, Šego brani i imala je Hrvatska napad za +3, no udarac je ovog puta zaustavio norveški golman.

13' Sagosen je postigao četvrti gol na utakmici, no Hrvatska je i dalje u prednosti.

10' David Mandić s lijevog krila stavlja Hrvatsku u vodstvo, no ponovno gol za gol! Na drugoj strani Reinkind postiže gol za potpuni egal.

9' Horvat lijepo postiže s krila za 4:4, a zatim se naši rukometaši i brzo vraćaju u obranu i zaustavljaju kontru Norvežana.

7' Treći gol Sagosena na utakmici, Norvežani su ponovno u vodstvo nakon preciznog udarca sa sedam metara.

6' Sagosen postiže gol iz sedmerca, no na drugoj strani ponovno kombinacija Duvnjak - Marić za 3:3.

5' Stepančić postiže gol za izjednačenje, a dvije minute dobio je Overby.

4' Najbolji norveški igrač Sagosen se nebesko diže i zabija za vodstvo.

2' Duvnjak je poslužio Marića koji s crte zabija prvi gol na utakmici. Na drugoj strani odmah izjednačava O'Sullivan, a Duvnjak je isključen dvije minute.

1' Počela je utakmica, prvi napada ima Norveška, Hrvatska počinje s 5-1 obranom s Duvnjakom naprijed. Šego je obranio prvi pokušaj Norvežana.

I Karačić i Cindrić su spremni i igraju u polufinalu.

U tijeku je intoniranje himni. Prvo je bilo norveška, a zatim hrvatska, na tribinama se pjeva "Lijepa naša".

Iako podrška rukometašima neće biti brojna kao što je bila u prvom i drugom krugu Europskog prvenstva u Grazu, odnosno u Beču, i u glavnom gradu Švedske našli su se navijači s crven-bijelim kvadratićima. Podršku "Kaubojima" dao je i hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić.

U drugom polufinalu igraju Španjolska i Slovenija. Susret je na rasporedu od 20.30 sati.

Hrvatska i Norveška odigrale su dosad 15 međusobnih utakmica. Hrvatska ima bolji omjer, 9 pobjeda, 1 remi i 5 susreta završilo je u korist Norveške. Posljednji dvoboj Hrvatske i Norveške odigran je na posljednjem Europskom prvenstvu gdje su Kauboji slavili 32:28.