Rijeci nakon VAR-a poništen pogodak za pobjedu protiv Gorice

Nogometaši Gorice i Rijeke u posljednjoj su utakmici 22. kola Prve HNL odigrali su 0:0 (0:0).

Rijeka je imala nekoliko prilika u prvom dijelu, no ni Čolak ni Halilović nisu uspjeli svladati Kahlinu. Imao je šansu i Lončar, ali nije uspio zabiti. Gorica je imala priliku kad je Lovrić iz slobodnog udarca u 50. minuti pogodio stativu.

Drama se odvila u završnici susreta. U prvoj minuti sudačke nadoknade Štefulj je poslužio Čolaka koji je poslao loptu u mrežu. Riječko slavlje trajalo je samo nekoliko trenutaka nakon što se sudac Fran Jović konzultirao s VAR-om i poništio gol zbog igranja rukom Čolaka.

Četvrta Rijeka se ovim bodom izjednačila s trećim Osijekom koji je ranije u nedjelju svladao Dinamo sa 1:0, oba sastava imaju po 38 bodova, dok je Gorica šesta sa 31 bodom, tri manje od pete Lokomotive.

Na vrhu je Dinamo sa 53 boda, drugi Hajduk ima 41.