Preokret Milana protiv Juventusa, Rebić strijelac

Do kraja talijanskog prvenstva ostalo je još osam kola. Na ljestvici vodeći Juventus ima sedam bodova prednosti pred Lazijem. Lijepa je to prednost, no pred Juveom je derbi protiv Milana.

U prvom dijelu nije bilo većih prilika te se na odmor otišlo s početnih 0:0. Gosti su poveli početkom drugog dijela. Strijelac u 47. minuti bio je Adrien Rabiot u 47. minuti. Samo šest minuta poslije Ronaldo povisuje vodstvo Juventusa na 2:0.

Domaćini su smanjili zaostatak u 62. minuti nakon što je Ibrahimović bio precizan s bijele točke. Samo četiri minute poslije Milan dolazi do izjednačenja. Franck Kessie izjednačuje na 2-2. Rafael Leao u 68. minuti donosi potpuni preokret i Milan vodi 3-2. U strijelce se upisuje i Ante Rebić, koji je u 81. postigao gol za 4-2.

Samo minutu poslije Rebić je napustio igru.

I jedni i drugi u odličnoj su formi. Juventus gazi sve pred sobom na putu prema novom naslovu. Ima sedam prvenstvenih pobjeda u nizu. Milan se bori za Europsku ligu, a u prošlom je kolu u Rimu nadigrao Lazio 3:0.

Iako je dio medija najavljivao da će Ante Rebić čekati svoju priliku na klupi, igra od prve minute.

U ukupnom međusobnom omjeru "Bianconeri" su uspješniji. Milan je posljednji put slavio 2016.