Rijeka i Lokomotiva u lovu na Rabuzinovo sunce

Danas ćemo doznati pobjednika Hrvatskog nogometnog kupa. U finalu na stadionu Šubićevac od 20.30 sastaju se branitelj naslova Rijeka i novi hrvatski doprvak Lokomotiva.

Susret možete pratiti u prijenosu na Drugom programu HTV-a. Emisija uoči utakmice počinje u 20.05.

Riječani će pokušati osvojiti svoj šesti naslov u Kupu, a treći u posljednje četiri godine, dok se Lokomotiva nada da će sjajnu sezonu u kojoj je izborila nastup u kvalifikacijama za Ligu prvaka okruniti svojim prvim trofejem u povijesti.

- Znamo da će biti teška utakmica, Lokomotiva je dobra ekipa s odličnom tranzicijom. Dobro smo se pripremili, za finale Kupa je najbitnije tko će pobijediti. U igračima vidim glad i mislim da će to biti dobro, rekao je trener Riječana Simon Rožman.

Rijeka je na putu do finala svladala Buje u šesnaestini finala (11:0), Varaždin u osmini finala (2:1), Dinamo u četvrtfinalu (1:0) te potom u polufinalu Osijek (3:2) u nevjerojatnoj utakmici na Rujevici nakon koje je uslijedilo "treće poluvrijeme" - fizički obračun i suspenzija sudaca.

Lokosi pod vodstvom sjajnog stratega Gorana Tomića, čiji rodni grad je domaćin finala, žele okončati izvrsnu sezonu u kojoj su osvojili drugo mjesto u hrvatskom prvenstvu izborivši kvalifikacije za Ligu prvaka.

- Osjećamo se ugodno, nemamo pritisak i uživamo u velikim trenucima! Bilo bi sjajno kada bismo ovu iznimno uspješnu sezonu, kao viceprvaci lige, okrunili s prvim trofejem u povijesti kluba, a meni osobno bi bila posebna čast osvojiti prvi trofej u rodnom Šibeniku! Imamo snage i energije za to i ostvariti, izjavio je Goran Tomić.

Lokomotiva je do finala stigla pobjedama nad Oriolikom u šesnaestini finala (3:0), Vinogradarom u osmini finala (3:0), Šibenikom u četvrtfinalu (4:0) te Slaven Belupom u polufinalu (3:1).