Barcelona slomila Real 3:0 i pobjegla mu na "+14"

Barcelona je u velikom derbiju 17. kola španjolskog prvenstva u gostima na Santiago Bernabeuu svladala Real 3:0 (0:0), pa je pobjegla velikim konkurentima na čak 14 bodova prednosti, a zahvaljujući jučerašnjem kiksu Atletica sad i prvom pratitelju bježi devet bodova.

Domaćini su u 237. izdanju El Clasica prvi zaprijetili, u drugoj minuti Ronaldo je zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog zaleđa. Barcelona je najbolju prigodu u prvom poluvremenu imala u 29. minuti, ali je Paulinhov udarac obranio vratar Reala. Posljednje uzbuđenje u prvom poluvremenu doživjeli smo u 43. minuti. Nakon ubačaja Marcela centarfor Reala Benzema glavom je pogodio vratnicu.

No, u 54. minuti dogodio se ključan trenutak na utakmici. Ivan Rakitić je sa centra poveo kontru Barce i na vrhu kaznenog prostora poslužio je Sergija Roberta, koji je produljio za Luisa Suareza, a urugvajski napadač pogodio je mrežu za 1:0.

Drugi pogodak Barcelona je zabila u 64. minuti iz penala. No, tome je prethodila akcija u kojoj je Luis Suarez dva puta bio u mrtvoj šansi. Njegov prvi pokušaj obranio je Keylor Navas, a drugi je pogodio vratnicu i odbio se do Paulinha, koji puca glavom iz blizine, a branič Reala Dani Carvajal rukom zaustavlja pogodak te zarađuje crveni karton. Sudac je pokazao na bijelu točku, a siguran realizator penala bio je Lionel Messi, kojemu je to bio 526. gol za Katalonce, čime je nadmašio legendarnog Gerda Muellera.

Nakon toga Barcelona je ima još dvije prilike za povećanje vodstva, ali Semedo u 80. minuti i Andre Gomes u sudačkoj nadoknadi (90+1) nisu bili precizni. Ipak, u trećoj minuti sudačke nadonake Aleix Vidalzabija za konačnih 3:0.

Najbolju prigodu za Real u drugom poluvremenu kreirao je Luka Modrić u 78. minuti, ali je udarac Garetha Balea obranio vratar Barce Marc-Andre ter Stegen.

Luka Modrić odigrao je cijeli susret za Real, dok je Mateo Kovačić bio na terenu do 72. minute. S druge strane, Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Barcu i jedan je od najzaslužnijih za uvjerljivi trijumf