Željezničar na Grbavici izgubio od Krupe

Željezničar je nastavio s rasprodajom bodova na Grbavici protiv autsajdera. Nakon Mladosti DK koja je slavila s 0:1, istim rezultatom Plave je nadigrala i Krupa u 8. kolu PLBiH, piše Scsport.ba.

U prvom dijelu domaći su igrali dosta sporo, a Krupa je čekala svoje šanse iz kontri. Ipak, nije dugo trebalo da šokiraju domaće.

U 16. minuti nakon slobodnog udarca koji je iskosa izveo Andrejić, golman Fejzić je obranio, a Makitan je odbijenu loptu pospremio u mrežu za 0:1 i veliko slavlje gostiju.

Željo je zatim imao terensku inicijativu i nekoliko kornera, ali sve je to bilo jalovo.

Najbolju priliku za izjednačenje domaći tim je propustio u 43. minuti. Blažević je uposlio Štilića, ali njegov udarac s desetak metara sjajno je zaustavio Kolak.

Na startu drugog dijela u igru je ušao Ermin Zec, a u 50. minuti nakon ubačaja Eldara Šehića šutirao je iz voleja iz prve, ali prečka je spasila Krupu.

U 61. minuti Mujezinović je dobro šutirao s 20-ak metara, ali lopta je prohujala pored gola. Na drugoj strani udarac Dujakovića obranio je Fejzić.

Željezničar je izveo čak 12 kornera na susretu, ali sve je bilo uzalud. Posljednju šansu imao je Miujezinović u 81. minuti, ali ponovo je Kolak bio na mjestu i Krupa je odnijela bodove s Grbavice.

Uz neočekivani poraz Plavih, Sarajevo je ostalo lider na ljestvici, a aktualni šampion u nedjelju gostuje na Tušnju protiv Slobode (20:00).