LP, doigravanje: Salzburgu i Krasnodaru prednost za uzvrat

Nogometaši RB Salzburga i ruskog Krasnodara izborili su minimalnu prednost u prvim utakmicama doigravanja za Ligu prvaka, dok su Slavia Prag i Midtjylland odigrali bez pogodaka. Uzvrati su 30. rujna.

Austrijski prvak je sa 2:1 slavio na gostovanju u Tel Avivu kod Maccabija, iako su domaći poveli pogotkom Bitona (9). Preokret su u drugom poluvremenu donijeli Szoboszlai (49) i Okugawa (57).

Krasnodar je na svom terenu svladao PAOK također s 2:1, iako su Grci poveli pogotkom Pelkasa (32) koji je u 7. minuti propustio realizirati kazneni udarac. Claesson je iz kaznenog udarca izjednačio (39), a pobjedu ruskoj momčadi donio je Cabella (70).

Slavia je u Pragu propustila priliku stvoriti prednost protiv danskog Midtjyllanda. Za češku momčad je od 59. minute igrao hrvatski napadač Petar Musa, ali je ostao bez zapaženijeg učinka.

U srijedu će biti odigrani prvi dvoboji u preostala tri para doigravanja za Ligu prvaka u kojima se sastaju Gent - Dinamo Kijev, Molde - Ferencvaros i Olympiakos - Omonia. Sve utakmice počinju u 21 sat, a dvoboj Genta i kijevskog Dinama moći ćete pratiti u prijenosu na Drugom programu HTV-a. Emisija uoči utakmice je u 20.05.

Liga prvaka, doigravanje - prve utakmice:

Krasnodar - PAOK                    2:1 (Claesson 39-11m, Cabella 70 / Pelkas 32)
Maccabi Tel Aviv - RB Salzburg  1:2 (Biton 9 / Szoboszlai 49, Okugawa 57)
Slavia Prag - Midtjylland           0:0