Rijeka srušila Kopenhagen i ušla u Europsku ligu!

Nogometaši Rijeke izborili su grupnu fazu Europske lige nakon što su na gostovanju u susretu posljednjeg pretkola svladali favorizirani Kopenhagen 1:0.

Riječani su odigrali hrabru utakmicu, a odlučujući pogodak pao je u 20. minuti.

Lošu reakciju obrane domaćina iskoristio je Andrijašević, prebacio domaćeg vratara, pogodio je gredu, ali od nje se lopta odbila u Ankersena koji postiže autogol.

Uskoro više...

Tijek susreta:

KRAJ!

90+4' Slobodan udarac za Kopenhagen, ali izbili su to Riječani.

90' Igrat će se još četiri minute.

89' Wilczek je propustio veliku priliku, ovo je moglo biti izjednačenje.

82' Kulenović je povukao kontru, ali otišao previše desno i nije bilo više snage u njegovom udarcu. Vratar domaćih je to obranio.

80' Deset minuta do kraja susreta, Riječani igraju hrabro i zaslužili su prolaz na gostovanju gdje su došli kao autsajderi.

71' Kamil Wilczek puca s ruba šesnaesterca, pokraj gola prolazi udarac.

68' Sorensen nešto pokušava, bez opasnosti za Nevistića. Riječani drže prednost

60' Ankersen, strijelac autogola, puca sada prema golu Rijeke, ali nije precizan.

50' Prijetnja pred golom Kopehagena. Lončar je prošao po strani, Andrijašević zahvatio loptu s 15 metara, ali nogom vratar domaćina brani.

49' Jonas Wind iz daljine, no nije bio ni blizu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.  U redovima domaćina Kaufmann je ušao umjesto Fischera.

KRAJ POLUVREMENA

45+1' Dobru priliku je imao Pavičić iz slobodnog udarca s 18 metara, ali pogodio je živi zid.

38' Jako lijepo se riječka obrana oslobodila pritiska, izrodila se polukontra za Rijeku, ali Andrijaševićev prodor je zastavljen.

33' Korner za Rijeku, nizak ubačaj, ali nije bilo ništa ozbiljnije po gol gostiju.

32' Stage pucao glavom, lopta odlazi pokraj gola.

25' Domaća momčad je opet preuzela inicijativu, ali Riječani odbijaju sve pokušaje.

20' GOOOL! Sjevnula je kontra Rijeke, nesporazum u obrani domaćina, lopta je stigla do Andrijaševića koji je lobao vratara, pogodio gredu, no od Ankersena lopta odlazi u gol!

13' Visoki pritisak Danaca koji ne dozvoljavaju Rijeci da izvede loptu sa svoje polovice

10' Bengtsson pokušava s lijeve strane, no njegov pokušaj odlazi iznad gola.

5' Kopenhagen je odmah zagospodario terenom, prijeti po gol Rijeke, već je morao reagirati i Nevistić.

1' Počela je utakmica

Sastavi:

KOPENHAGEN: Johnsson - Ankersen, Nelsson, Sigurdsson, Bengtsson - Zeca, Stage - Pep Biel, Wind - Fischer - Wilczek

RIJEKA: Nevistić - Capan, Velkovski, Smolčić - Tomečak, Pavičić, Čerin, Lončar, Štefulj - Andrijašević - Kulenović

Rijeka će u petom pokušaju pokušati po čevrti put izboriti plasman u skupine Europske lige. Prije sedam godina je iznenađujuće izbacila njemački Stuttgart u posljednjem krugu kvalifikacija, godinu dana poslije je lakoćom prošla moldavski Šerif, a 2017. je do grupne faze Europske lige stigla kroz kvalifikacije za Ligu prvaka, u kojima ju je na posljednjem koraku zaustavio grčki Olympiacos. Jedini neuspjeh, kad su došli do posljednjeg kruga kvalifikacija, Riječani su zabilježili u prošloj sezoni, a izbacio ih je belgijski Gent.