EP taekwondo: Kristina Beroš i Doris Pole srebrne

EP taekwondo: Kristina Beroš i Doris Pole srebrne

Pretposljednjeg dana 8. Otvorenog europskog klupskog prvenstva u taekwondou koji se održava u zagrebačkom hotelu Westin, hrvatske seniorke Kristina Beroš i Doris Pole osvojile su srebrne medalje.


Beroš i Pole članice su Dubrave, a na EP-u su branile boje selekcije Hrvatskog taekwondo saveza.

Beroš je u finalu kategorije do 62 kg izgubila zlato od bivše članice Dubrave Marije Štetić koja nastupa za Fojnicu i reprezentaciju BiH, dok je Pole u finalu kategorije do 73 kg izgubila od Britanke Rebecce McGowan.

Najveće zanimanje u hotelu Westin pobudio je nastup dvostruke olimpijske pobjednice, višestruke svjetske i europske prvakinje Jade Jones, velike zvijezde svjetskog taekwondoa.

Međutim, Jones iz Zagreb ne odlazi sa zlatnom medaljom nakon što je u produžetku na zlatni bod izgubila je od turske reprezentativke Kubre Ilgun.

Druga velika britanska zvijezda Bianca Walkden u najtežoj kategoriji osvojila je prvo mjesto, a na tom putu svladala je i Niku Petanjek iz selekcije Hrv. taekwondo saveza u polufinalu sa 30-6.

Europsko klupsko prvenstvo završava u srijedu, 25. studenoga borbama seniora.

REZULTAT PO KATEGORIJAMA (s hrvatskim predstavnicama):
-62 kg: 1. Marija Štetić (Fojnica), 2. Kristina Beroš (Selekcija Hrvatskog taekwondo saveza), 3, Ana Taslak (Jastreb Zagreb)
-73 kg: 1. Rebecca McGowan (Reprezentacija Velike Britanije), 2. Doris Pole (Selekcija Hrv. taekwondo saveza), 3. Laura Glasnović (Selekcija Hrv. taekwondo saveza)
+73 kg: 1. Bianca Walkden (Reprezentacija Velike Britanije), 2. Nafia Kus (Reprezentacija Turske), 3. Nika Petanjek (Selekcija Hrvatskog taekwondo saveza)

UKUPNI EKIPNI REZULTATI PO KATEGORIJAMA
MLAĐI KADETI I KADETKINJE: 1. Metalac Zagreb, 2. Jastreb Zagreb, 3. SC Mariupol (UKrajina)
KADETI I KADETKINJE: 1. Motor Sich (Ukrajina)....11. Karlovac, 12. Olympic Knin.....
JUNIORI I JUNIORKE: 1. Selekcija Hrv.. taekwondo saveza.... 13. Jastreb Zagreb, 14. Medvedgrad Zagreb
MLAĐI SENIORI I SENIORKE: 1. Novi Grad Sarajevo, 2. Selekcija Hrv. taekwondo saveza, 3. Jastreb Zagreb....
SENIORKE: 1. Reprezentacija Turske, 2. Reprezentacija Velike Britanije, 3. Reprezentacija Španjolske.... 7. Selekcija Hrv. taekwondo saveza

Izvor:hrt.hr

na vrh članka